۴ راه تشخیص یک فلش مموری تبلیغاتی با کیفیت در سال ۲۰۲۱

۴ راه تشخیص یک فلش مموری تبلیغاتی با کیفیت در سال ۲۰۱۸

 1. مشخص کردن تولید کننده فلش مموری ( توشیبا، سامسونگ،سندیسک،…)
 2. سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات برروی فلش مموری تبلیغاتی
 3. بررسی کنترلر استفاده شده در برد فلش مموری
 4. پشتیبانی از us2.0 یا usb3.0
فلش مموری چرخشی کد u354

چطور یک فلش مموری کارتی با کیفیت خریداری کنیم؟

چطور یک فلش مموری کارتی با کیفیت خریداری کنیم؟

در این مقاله قصد داریم شما را در خرید فلش مموری کارتی با کیفیت راهنمایی کنیم و تمامی پارامترهای مورد نیاز برای خرید یک فلش کارتی (Creditcard usb Flash Drive) آشنا نماییم.

بررسی اجمالی فلش مموری های تبلیغاتی ؟

فلش مموری تبلیغاتی یک رسانه الکترونیکی (حالت جامد) غیرفعال حافظه کامپیوتر است که می تواند به صورت الکتریکی پاک و دوباره برنامه ریزی شود. دو نوع اصلی از حافظه های فلش به نام دروازه های منطق NAND و NOR نامگذاری شده اند. سلول های حافظه فلش منحصر به فرد ، متشکل از MOSFET های گیت شناور (ترانزیستورهای تأثیر میدان فلزی- اکسید- نیمه هادی- دروازه شناور) ، ویژگی های داخلی مشابه با دروازه های مربوطه را نشان می دهند.

حافظه فلش نوعی حافظه دروازه شناور است که در سال ۱۹۸۰ براساس فناوری EEPROM (حافظه قابل خواندن قابل برنامه ریزی قابل پاک کردن الکتریکی) در توشیبا اختراع شد. توشیبا در سال ۱۹۸۷ تجارت فلش مموری را به بازار معرفی کرد. در حالی که EPROM ها قبل از بازنویسی مجبور بودند کاملاً پاک شوند ، مموری فلش تبلیغاتی از نوع NAND ممکن است پاک شود ، در بلوک (یا صفحات) که معمولاً بسیار کوچکتر از کل دستگاه هستند ، پاک شود ، نوشته و خوانده شود. فلاش نوع NOR اجازه می دهد تا یک کلمه ماشین (بایت) نوشته شود – در یک مکان پاک شده – یا مستقل بخوانید. یک دستگاه حافظه فلش معمولاً از یک یا چند تراشه حافظه فلش تشکیل شده است (هرکدام دارای تعداد زیادی سلول حافظه فلش) به همراه یک تراشه کنترل کننده حافظه فلش جداگانه.

مرجع : ویکی پدیا

برترین تولید کننده های فلش مموری در جهان:

فلش مموری تبلیغاتی توسط شرکت های متعدد در حال حاظر تولید میگردد که برترین های آنها برند های توشیبا ، سامسونگ،سندیک،میکرون،هاینیکس و… میباشد که به عنوان تعیین کننده قیمت فلش مموری در جهای نیز شناخته میشوند.

پارامتریهای انتخاب یک فلش مموری تبلیغاتی با کیفیت چیست؟

  1. برند تولید کننده فلش مموری
  2. سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات برروی فلش مموری
  3. نوع فلش مموری از نظر usb2.0 ,usb 3.0 بودن.
  4. کیفیت ساخت از نظر متریان تولید کننده.
  5. ظاهر فلش مموری (فلزی یا پلاستیکی)
  6. مقاوم به آب و رطوبت.
  7. کیفیت ساخت کنترلر

 

استاندارد سرعت خواند اطلاعات در فلش مموری های به چه صورت است؟

شاید بارها برایتان پیش آمده که بخواهید اطلاعاتی روی فلش مموری انتقال دهید، در هنگام انتقال اطلاعات در زمان کپی در سیستم عامل ها ویندوز یک عدد

بر اساس kbs یا mbs مشاهده میکنید که همراه با یک عدد است که نشان دهنده سرعت کپی اطلاعات میباشد. هر چقد این عدد بالاتر و بر مقیاس mbs باشد کیفیت

فلش مموری شما از نوع بهتری است و از سرعت بهتری برخوردار است، اما در همه اینها از یک استاندارد جهاین که به نام usb 2.0 یا usb 3.0 است شناخته میشود.

همانطور که میدانید سرعت usb3.0 بسییار بالاتر بوده و به همام میزان نیز قیمت بالاتری دارند.

حداقل سرعت انتقال اطلاعات در usb 2.0 و usb 3.0 چه میزان است؟

برای usb 2.0 باید حداقل سرعت نوشتن اطلاعات   ۱۰mb/s~6mb/sباشد، بین ۶ تا ۱۰ مگابیت در ثانیه باید باشد.
و سرعت خواندن اطلاعات باید بین ۱۰تا ۲۵ مگابیت بر ثانیه باشد.

برای usb 3.0 باید حداثل سرعت خواندن اطلاعات ۱۰~۴۵ MB/s باید باشد.
و سرعت خواندن اطلاعات باید بین ۶۰~۱۵۰ MB/s باشد.

منظور از خواندن اطلاعات یعنی اینکه بخواهید از اطلاعات کپی شده برروی فلش کارتی استفاده کنید ماننده مشاهده فیلم ، یا کپی اطلاعات برروی کامپیوتر و سایر دیوایس ها .

و منظور از نوشتن اطلاعات هم زمانی که بخواهید اطلاعاتی برروی فلش مموری تبلیغاتی انتقال دهید و در هنگام کپی اطلاعات سرعت هرچقدر بیشتر باشد کیفیت فلش مموری مرغوب تر است.

و درکل باید این نکته را ذکر کنیم که سرعت نوشتن اطلاعات خیلی مهم تر از خواندن است چون معمولا فلش مموری ها با کمترین سرعت هم قابل استفاده هستند برای همه دیوایس ها .

جهت مشاهده انواع فلش مموری های تبلیغاتی روی لینک زیر کلیک نمایید.

فلش مموری کارتی ، فلش مموری فلزی ، فلش مموری کریستالی ، فلش مموری چرمی ، فلش مموری مگنتی ، فلش مموری طرح کلید

فلش کارتی

فلش کارتی یا فلش مموری کارتی چیست؟

فلش کارتی یکی دیگر ازانواع فلش مموری های تبلیغاتی میباشد که با توجه به شکل ظاهری آن که شبیه کارت ویزیت است و این امکان را به مخاطب میدهد که بتواند تصویر کارت ویزیت خود را برروی آن چاپ نمایید و به مخاطبان خود ارائه دهد.

فلش مموری کارتی دارای انواع مختلفی میباشد که به ترتیب به آن میپردازیم.

فلش کارتی دایره ای شکل